KONYA BEYŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Sayın Milli Eğitim Müdürümüz 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı
24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

İnanç ve idealleri için her şeyini bu mesleğe adayan fedakâr öğretmenlerimiz, kutsal bir mesleği icra etmekte, gelecek nesillere yön verip medeniyetlere ışık tutmaktadır.

 

Asırlardır bu topraklarda güçlü devletler kurup mutlu ve huzur içinde yaşamışsak bunun asıl mimarlarının, sevgi dilini kullanan, gençlerin ufuklarını açan hoşgörü ve birlikte yaşama duygusunu aşılayan öğretmenlerimiz olduğunu çok iyi biliyoruz. Öğretmenliğin sabır isteyen, emek isteyen bir meslek olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Sadece okulda değil, hayatın her safhasında örnek davranışlar sergileyen erdemli kişilerin mesleğidir öğretmenlik… Bu bilinçte olduğumuz için bütün öğretmenlerimiz bizim için çok değerlidir.

 

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştiren, en zor koşullarda dahi ülkesine ve milletine bağlı hizmet veren bütün öğretmenlerimizin gösterdikleri fedakârlık ve özverileri için eğitim neferlerini en içten duygularımla kutluyorum. Eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti gösteren öğretmenlerimizin toplumsal anlamda gereken tüm önem ve özeni hak ettiklerinin inancındayım. Bizlere düşen görev bu hakları onlara teslim etmek, irfan ordumuzun değerli öğretmenlerine gereken saygı ve değeri göstermektir. Öğretmenlerimizin sorumluluklarını bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada devam ettireceklerine yürekten inanıyor ve kendilerine duyulan bu güven ve inancın karşılığını layığı ile yerine getirdikleri için teşekkür ediyorum.

 

Mesleklerin en onurlusunu seçen, hizmetlerin en kutsalını üstlenen, güzel ülkemizin tüm eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, tüm öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve üstün başarılar diliyor, sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

 

 

HACIAKİF MAHALLESİ ANTALYA CADDESİ NO47 42700 Beyşehir/KONYA - 0 332 5124939 0 332 5122703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.