KONYA BEYŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEYŞEHİR’DE 17 OKUL BEYAZ BAYRAK ve SERTİFİKA ALMAYA HAK KAZANDI

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol doğrultusunda; 2016 yılı içerisinde ilçe denetim komisyonlarınca denetlenerek Konya’da 19 okul "Beyaz Bayrak ve Sertifika" almaya hak kazandı. Konya’da Beyaz Bayrak alan okul/kurumlardan 17’si Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul/kurumlar oldu. Beyşehir’de 17 okul/kurum Beyaz Bayrak alarak ilçeler arasında ilk sırada yer aldı.
BEYŞEHİR’DE 17 OKUL BEYAZ BAYRAK ve SERTİFİKA ALMAYA HAK KAZANDI

Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa KONUK;

 

Bu proje kapsamında yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla çocuklarımızın eğitildiği okullarımızın temizlik ve sağlığa uygunluk açısından denetlenmesinde belirli kıstaslar esas alınmış, başvuran okullarımızın, İl Halk Sağlığı Müdürlüğümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan komisyon tarafından denetlenmesi sonucunda, ilçe genelimizde 17 okula 3 yıl süre ile beyaz bayrak verilmesi uygun görülmüştür. Ayrıca, eğitimin bir hayat biçimi olduğunu belirterek, "Eğitim bilgi kazandırmanın yanı sıra çocuklarımıza nasıl yaşamaları gerektiği konusunda kültür ve alışkanlık aktarımıdır. Bu nedenle okullarımızı daha temiz ve sağlığa uygun olmaya teşvik ediyoruz" ifadelerini kullandı. Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okulları tebrik eden KONUK, diğer okulların da en kısa sürede Beyaz Bayrak almak için başvuruda bulunacaklarına inandığını söyledi.

HACIAKİF MAHALLESİ ANTALYA CADDESİ NO47 42700 Beyşehir/KONYA - 0 332 5124939 0 332 5122703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.