KONYA BEYŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEYŞEHİR’DE LKS DENEME SINAVI YAPILDI

Liseye giriş sınavında yeni sistem olan Liselere Kayıt Sistemi (LKS)´nin ilk denemesi, Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkıları ile TOKİ Ortaokulu Müdürlüğünün hazırlamış olduğu Beyşehir genelindeki tüm resmi ve özel ortaokulların 8’nci sınıf öğrencilerine uygulandı.  21 Aralık 2017 tarihinde saat 13:15’te yapılan deneme sınavında 924 öğrenci eş zamanlı olarak yeni sınav sistemine göre kendini sınadı.
BEYŞEHİR’DE LKS DENEME SINAVI YAPILDI

Sorularını ve tasarımını TOKİ Ortaokulu öğretmenlerinden oluşan bir komisyonun özgün olarak hazırladığı LKS Deneme Sınavı tek oturum olarak 90 soru ve 135 dakika olarak uygulandı.  Milli Eğitim Bakanlığı’nın kazanım değerlendirme hedefleri doğrultusunda özenle hazırlanan ve uygulanan LKS Deneme Sınavına 924 öğrenci katıldı.

      Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk; “ Sınavla ilgili öğrencilere yönelik şu değerlendirmelerde bulundu: “Sevgili öğrencilerimiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizlere aydınlık bir gelecek sunmak için gayret ediyoruz. Biliyoruz ki sizler her şeyin en güzelini hak ediyorsunuz. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından liselere geçişte uygulanacak yeni sisteme ilişkin yapılan açıklamalar doğrultusunda haziran ayının ilk haftasında merkezi bir sınav yapılacağını belirtti. Bu merkezi sınav ile MEB tarafından sınavla öğrenci alan fen lisesi, sosyal bilimler lisesi ve proje okullarına yerleştirme yapılacak.

Sınav öncesinde sınav tecrübenizi artırmak, öğrendiğiniz konuları pekiştirmek ve varsa eğer eksikliklerinizi görmenizi sağlamak amacıyla bir deneme sınavı uyguladık. Bu sınav neticesinde çalışmalarınıza yön vermenizi hedeflemekteyiz. Sınavların bir araç olduğunu unutmayın. Sınav sonuçlarınız nasıl olursa olsun sizler bizim için değerlisiniz. Sizlere güveniyor ve sizi seviyoruz.” dedi.

      Ayrıca Konuk, Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 8.sınıf öğrencilerine ilk deneme sınavımızı uyguladık. Bundan sonra da belirli aralıklarla ilçe geneli yeni sisteme uygun deneme sınavları yapılacağını söyledi.

      Sınavın hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen tüm öğretmenlere ve idarecilere teşekkür etti.

22-12-2017

 

 

HACIAKİF MAHALLESİ ANTALYA CADDESİ NO47 42700 Beyşehir/KONYA - 0 332 5124939 0 332 5122703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.