KONYA BEYŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEYŞEHİR’DE MESLEKİ EĞİTİMİ GELİŞTİRME TOPLANTISI YAPILDI

BEYŞEHİR’DE MESLEKİ EĞİTİMİ GELİŞTİRME TOPLANTISI YAPILDI

Okul-Sektör İşbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Çalışmaları kapsamında Beyşehir Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulunda mesleki eğitimi geliştirme toplantısı düzenlendi.

Kaymakam Şahiner, toplantıda yaptığı konuşmada, meslek liselerinin önemine dikkat çekerek, ülkemizin ve Beyşehir’in geleceği için okul ve sektör temsilcilerinin bir araya gelerek gerçekleştirdiği bu toplantının Beyşehir’deki mesleki eğitimin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını belirterek hayırlara vesile olmasını diledi.

Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz da; Meslek liselerinde bölge ihtiyaçlarına göre istişareler yapılarak alanlar açılması gerektiğine vurgu yaparak, sektör temsilcilerine, hep birlikte taşın altına elimizi koyarak mesleki eğitimin gelişimini sağlamalıyız. dedi.

Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa KONUK ise Beyşehir’de mesleki eğitime önem verildiğini, meslek liselerinin daha fazla öğrenci tarafından tercih edilmesi konusunda çalışmalar yapıldığına değinerek, bölge sektörüne yönelik mermercilik ve doğal gaz bölümlerinin açıldığını belirtti.

Toplantıda sektör temsilcileri ile mesleki eğitim konusunda alandaki uygulamalar ve sorunlarla ilgili istişareler yapıldı. 

 

Toplantıya Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa KONUK, Konya Sanayi Odası Genel Sekreteri Sedat TAŞKAZA, Konya Esnaf Sanatkarlar Odası Genel Sekreteri Ziya YAVUZ, Beyşehir Ticaret Odası, Esnaf Sanatkarlar Odası temsilcileri, Huğlu ve Üzümlü silah üreticileri, meslek lisesi müdürleri ile sanayiciler katıldı.

 

08-02-201708-02-201708-02-201708-02-201708-02-2017

HACIAKİF MAHALLESİ ANTALYA CADDESİ NO47 42700 Beyşehir/KONYA - 0 332 5124939 0 332 5122703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.