KONYA BEYŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEYŞEHİR’DE SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

BEYŞEHİR’DE SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM VERİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığınca, okul servis araçlarının karıştığı trafik kazalarıyla mücadele etmek ve taşımacılık faaliyetinin disiplin altında tutulmasını sağlamak amacıyla; her eğitim öğretim döneminde okul servis araçları, sürücüleri ve öğrencilerine yönelik eğitim faaliyeti yürütülmektedir.
2017-2018 Eğitim Öğretim yılında öğrenci taşıma servislerine yönelik; Trafikte alınacak tedbirlere ilişkin, 28/09/2017 Perşembe günü saat 10:00’da Halk Eğitim Merkezi ve ASO Toplantı Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı işbirliği ile birlikte verilen eğitime, 49 şoför katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa KONUK, Şube Müdürü Rüştü BEGENDİ ve İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Kemal EREN’in katıldığı toplantıda; okulların açılmasıyla birlikte yerleşim yerleri içerisindeki trafik yoğunluğu, servis araçlarının, sürücülerin ve rehber personelin denetlenmeleri, öğrencilerin trafikte can güvenliklerinin sağlanmasına yönelik tedbirler görüşüldü.

Ayrıca toplantıda, tüm okul servis araçları şoförlerine yönelik güvenli sürücülük farkındalığının arttırılması için ve servislerde alacakları önlemlerle ilgili bilgi verildi. Şoförlerin bu kapsamda eğitim öğretim yılı süresince, öğrencilerin güvenli bir trafik ortamında ve sağlıklı bir şekilde okullarına ulaşmalarını sağlamalarına yönelik tedbirler alındı.

 

03-10-2017

HACIAKİF MAHALLESİ ANTALYA CADDESİ NO47 42700 Beyşehir/KONYA - 0 332 5124939 0 332 5122703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.