KONYA BEYŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FETÖ´nün Okuluna Şehit İsmi Verildi

FETÖ ile bağlantısı nedeniyle el konularak Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi olarak hizmet vermesi kararlaştırılan okula, darbe girişimine karşı verilen mücadelede tankın altında kalarak şehit olan Türkan Tekin’in ismi verildi.
FETÖ´nün Okuluna Şehit İsmi Verildi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, yaptığı açıklamada, Beyşehir’de FETÖ’nün darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında Hazine’ye geçen ve mühürlenip kapatılan özel okulun, yeni eğitim öğretim yılıyla birlikte Anadolu kız imam hatip lisesi olarak faaliyet göstermeye başladığını kaydetti.

Konuk, ‘İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu okulumuza 15 Temmuz darbe gecesinde İstanbul Esenler’de cuntacıların kullandığı tankın altında kalması sonucu şehit düşen evli ve 3 çocuk annesi 15 Temmuzun kadın şehidi Türkan Tekin’in isminin verilmesini teklif etmiştik. Bu teklifimiz onaylandı ve okulumuzun yeni tabelasını taktık. Hayırlı olsun’’ dedi.

HACIAKİF MAHALLESİ ANTALYA CADDESİ NO47 42700 Beyşehir/KONYA - 0 332 5124939 0 332 5122703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.