KONYA BEYŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KONUK’TAN YIL SONU MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KONUK’TAN YIL SONU MESAJI

Değerli Meslektaşlarım;

     Bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir yıl boyunca bazen kendinizden, bazen de ailenizden fedakârlıklar göstererek çocuklarımızın eğitimine önemli katkılar sağladınız. Sorumluluk bilinci ve büyük özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalar sebebiyle sizlere teşekkür ediyor, başta mesleğimiz olmak üzere ilgilendiğiniz alanlarda kendinizi geliştirmek üzere zaman ayırmanızı, yenilikleri ve yeni uygulamaları takip etmenizi; gelecek eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyor, iyi bir tatil geçirmenizi diliyorum.

Değerli Anne ve Babalar;

     Çocuklar bizim hayattaki en değerli varlıklarımız. Onlar için ne kadar çalışsak azdır. Sizlerin de bu bilinçle her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılında da çocuklarınızın yanında olduğunuzu biliyoruz. Onların iyi bir eğitim almaları ve gelecek için sağlam adım atmış olmaları hepimizin ortak hedefidir.

Karnelerde yer alan notlar hangi düzeyde olursa olsun, çocuklarınızın düşünce ve isteklerini dinleyerek hoşgörü, sevgi ve sabırla bunları değerlendirdiğinizde sizi ve çocuklarınızı mutlu edecek sonuca daha kolay ulaştığınızı göreceksiniz. Çocuklarınızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğiniz ölçüde onların daha başarılı olacaklarını rahatlıkla görebiliriz. Tatili çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmek, onlarla sohbet etmek ve duygularınızı ve düşüncelerinizi paylaşmak için iyi bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. Tatil döneminde çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

 

 Yarınlarımız Olan Sevgili Öğrencilerimiz;

    Uzun bir maratonun sonuna geldiğiniz bu günde, göstermiş olduğunuz gayretlerinizin karşılığını en güzel şekilde aldığınıza inanıyorum. Sizlerin başarıları bizleri her zaman gururlandırıyor. Eğitim öğretimde bir yılı daha tamamlayarak karnelerinizi alıyorsunuz. Ders başarı durumunuz ne olursa olsun hayata her zaman olumlu bakmaya çalışın ve mücadeleden asla vazgeçmeyin. Okul dönemi boyunca gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı sizleri içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki sonuç ne olursa olsun; kendinize güven duyarak daima başarabileceğinize dair umudunuzu hiç yitirmeyin. Azim ve kararlılığı elden bırakmadığınız müddetçe başarılmaz diye düşündüğünüz birçok şeyi rahatlıkla başardığınızı sizler de göreceksiniz. Üç aylık uzun bir tatile gireceksiniz. Ailenize, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza ve kendinize zaman ayırarak tatili daha faydalı geçirebilirsiniz. Tatilinizde dinlenmekle ilgili planlar yaparken öğrendiğiniz bilgilerin unutulmaması için tekrarlar yapmalı, eksik bilgilerinizi tamamlamalı ve düzenli kitap okumayı ihmal etmemelisiniz. Hepinize güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

     


       Musa KONUK        

İlçe Milli Eğitim Müdürü

HACIAKİF MAHALLESİ ANTALYA CADDESİ NO47 42700 Beyşehir/KONYA - 0 332 5124939 0 332 5122703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.