KONYA BEYŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beslenme dostu okul ...

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün eğitim kurumlarında, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın artırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması amacıyla, Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında 21.01.2010 tarihinde “Beslenme Dostu Okul Programı İşbirliği protokolü” imzalanmıştır. Süresi dolan “Beslenme Dostu Okullar Programı” 20.09.2013 tarihinde yeniden güncellenerek yürütülmüştür.
Beslenme dostu okul ...

17.05.2016 tarihinde Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan  Okul Sağlığı Hizmertleri İşbirliği Protokolü ile okul sağlığı konusunda yapılan mevcut projelerin sürdürülmesi ve yeni yapılacak tüm program ve projelerin ek bir protokol yapılmasına gerek kalmadan yürütülmesi sağlandığından bundan böyle Beslenme Dostu Okullar Programı aşağıda yer alan Beslenme Dostu Okullar Programı Uygulama Kılavuzu kapsamında yütülecektir.

Beslenme Dostu Okul Programı Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel ve /veya kamu; okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsamaktadır. 

 

 

Beslenme Dostu Okullar Programı Uygulama Klavuzu indirmek için tıklayınız>>>

HACIAKİF MAHALLESİ ANTALYA CADDESİ NO47 42700 Beyşehir/KONYA - 0 (332) 512 4939 / 0 (332) 512 2703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.