KONYA BEYŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZ ÖĞRENCİLERİNİN ESERLERİ DERECE ELDE ETTİ

İLÇEMİZ ÖĞRENCİLERİNİN ESERLERİ DERECE ELDE ETTİ

 

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından bu yıl başlatılan "Dilimizin Zenginleri" projesi okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlamaktadır. Bu amaçların gerçekleştirilmesi kapsamında yapılan yarışmalarda ilçemiz öğrencilerinin eserleri ödüle layık görüldü.

 

     Beyşehir genelinde yapılan yarışmalarda birinci seçilen öğrencilerimiz, Konya'da ilçemizi temsil etme hakkı kazandılar. Konya genelinde düzenlenen Dilimizi Zenginleri projesinde ilkokullar arası sözlük tasarım yarı?masında 2.olan Atatürk İlkokulu öğrencimiz Beril BEREN'i, liseler arası afi? yarı?malarında 2.olan Ali Akkanat Anadolu Lisesi öğrencimiz Misaye YILMAZ'ı, ilkokullar arası afi? yarı?masında 3.olan Huğlu İlkokulu öğrencimiz Abdulber GÜZEL'i başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederiz.

 

     Konya Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Anadolunun Renkleri fotoğraf yarı?masında 1.olan Şehit Osman Çınar İlkokulu öğrencimiz Hatice Liva ?AHİN'ni başarılarından dolayı tebrik ederiz.18-01-202418-01-202418-01-2024

HACIAKİF MAHALLESİ ANTALYA CADDESİ NO47 42700 Beyşehir/KONYA - 0 (332) 512 4939 / 0 (332) 512 2703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.