KONYA BEYŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Öğrencileri Başarılarından Dolayı Ödüllendirildi

İlçemiz Öğrencileri Başarılarından Dolayı Ödüllendirildi

    Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından bu yıl başlatılan "Dilimizin Zenginleri" projesi okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlamaktadır. Bu amaçların gerçekleştirilmesi kapsamında yapılan yarışmalarda ilçemiz öğrencilerinin eserleri ödüle layık görüldü.

        Nesne Tasarım yarışması dalında Beyşehir Ali Akkanat Lisesi öğrencisi Feyza YILDIRIM danışman öğretmeni Fatma OCAK ile birlikte tasarlamış olduğu "Kaftan" eseri ile Lise kategorisinde birinci olmuştur.

     Beyşehir genelinde yapılan yarışmalarda birinci seçilen öğrencilerimiz, Konya'da ilçemizi temsil etme hakkı kazandılar. Konya genelinde düzenlenen Dilimizi Zenginleri projesinde ilkokullar arası sözlük tasarım yarı?masında Atatürk İlkokulu öğrencimiz Beril BEREN Konya ikincisi, liseler arası afi? yarı?malarında Ali Akkanat Anadolu Lisesi öğrencimiz Misaye YILMAZ Konya ikincisi, ilkokullar arası afi? yarı?masında Huğlu İlkokulu öğrencimiz Abdulber GÜZEL Konya üçüncüsü olmuştur.

     Konya Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen akıl ve zekâ oyunları yarı?masında Alaaddin Ortaokulu öğrencimiz Hikmet Mert TAŞBARUT Leversi oyununda Konya ikinicisi olmuştur.

    Danışman öğretmenimiz ve projeye katılım sağlayan öğrencimizi makamında kabul eden ve çeşitli ödüller veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa KONUK "Bu proje için gösterdiğiniz heyecan ve özveriniz dilimizin zenginliklerini tanıma, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşma, buna bağlı olarak dili iyi kullanma ve düşünce dünyamızın gelişimini sağlamak açısından önem taşımaktadır. Gelecekte de bu tür etkinliklere katılımınızın devam etmesi kültürel mirasımızın yaşatılmasına büyük katkı sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.

28-05-202428-05-202428-05-202428-05-2024

HACIAKİF MAHALLESİ ANTALYA CADDESİ NO47 42700 Beyşehir/KONYA - 0 (332) 512 4939 / 0 (332) 512 2703

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.